DİVİSAT DFL-100 Fiber Optik Lnb

divisat_dfl100_fiber_optik_lnb_64e_bolunebilir.jpg fotoğrafı
DİVİSAT DFL-100 FİBER OPTİK LNB
LNB with optical output OPM-LNB

64' e Bölünebilir

  • 40 mm Feed HORN
  • Güç kaynağı dahil
  • FC / PC bağlantısı

* Optik çıkışlı LNB, geleneksel universal LNB ile karşılaştırıldığında uydu IF sinyalinin dağıtımını radikal bir şekilde değiştirir.

* Uydudan alınan sinyaldeki tüm universal IF bandını tek bir optik sinyale dönüştürür. ( H/H – H/L – V/H – V/L = Tek Optik Çıkış )

* Optik LNB den alınan optik çıkış bize 10 km yarıçapında bir alanda dönüştürülmüş sinyali 64 farklı noktaya taşıma imkanı sağlar.

Optik LNB’nin en büyük avantajı, her dört bant/polarizasyon kombinasyonunun tek bir kabloyla aynı anda taşınabilmesi. Yani, sinyali kaç kere istiyorsanız o kadar bölebilirsiniz ve her uç diğerlerinden tamamen bağımsız olarak kullanılabilir. Diğer önemli bir bonus da fiber-optik kablolarla dikkate değer hiçbir sinyal kaybı olmadan istediğiniz kadar uzun mesafelere sinyal taşıyabilirsiniz. Fiber optik kablolar, küçük çapları sayesinde tüm kablo yataklarına rahatça yerleştirilebilir. Son derece düşük sinyal kaybı sayesinde, kalite söz konusu olduğunda uzun mesafelerde koaksiyel kabloyla karşılaştırılamayacak kadar iyi sonuç veriyor. Zayıf sinyallerde, böyle bir farklılık sinyali almamanıza bile yol açabilir. Birkaç kilometreye kadar uzayan mesafelere sinyal kaybından korkmadan hat çekebilirsiniz.